ده نکته از مداد رنگی

فروردین ۲۳, ۱۳۹۶
آخرین مطالب
آخرین نظرات

ده نکته از مداد رنگی
۱٫ مدادرنگی نوعی مداد است که مغزی ِ آن اثر رنگی بر جای می‌گذارد.

۲٫ مغزی مداد، بخش استوانه‌ای شکل و باریک آن است که در آن از رنگدانه (ماده رنگی) فشرده، گل سفید، پودر تالک یا کائولن (یک نوع خاک رس) و یک ماده چسبنده مثل چسب سلولزی یا نوعی موم استفاده می‌شود.

۳٫ چون کودکان هم از آن استفاده می‌کنند در ساخت آن‌ها نباید از فلزهای سنگین قابل حل مانند کروم‌ها، کادُمیم‌ها و حتی برخی از رنگ‌دانه‌های طبیعی به دلیل سمی بودن استفاده کنند.

۴٫ مداد رنگی را هم می‌توان به صورت تیز به عنوان هاشور زنی استفاده کرد -برای تکنیک هاشور همیشه باید مدادتان را تیز نگه دارید- و هم به صورت نرم برای حالت سایه‌زنی استفاده کرد.

۵٫ کاغذهای مناسب برای مداد رنگی متنوعند. به جز کاغذهای صیقلی (کاغذ گلاسه) و کاغذهای خیلی زبر می‌توان از هر کاغذی استفاده کرد، از کاغذهای بسیار مرغوب گرفته تا کاغذهای بسته‌بندی. کاغذهای مرغوب ضخیم هستند و بافت کاملا فشرده دارند. حتی کاغذهای رنگی، به ویژه کم‌رنگ نیز برای نقاشی با مدادرنگی بسیار مناسبند. بسته به درشتی بافت کاغذ و پرزهای آن، اثر هنری حالت متفاوتی به خود می‌گیرد. برای هاشور زنی بهتر است از کاغذهای صاف (H.P) برای حالت سایه‌زنی از کاغذهای نسبتاً زبر (NOT) استفاده کرد.

۶٫ مدادرنگی قابل حمل است و به راحتی می‎توان آن را در هر مکانی مورد استفاده قرار داد.

۷٫ در کار با مدادرنگی غالباً یک محدوده را فقط با یک رنگ پر نمی‌کنند و از ترکیب چند رنگ برای رنگ‌آمیزی استفاده می‌کنند.

۸٫ برای ایجاد تیرگی و تاریکی می‌توان از رنگ‌های مکمل استفاده کرد.

۹٫ با مدادرنگی می‌توان جزئیات کار را به صورت عالی نشان داد.

۱۰٫ مدادرنگی از ابزارهای خشک است که تنوع رنگی زیادی دارد.

ارسال پاسخ
ساخت بزرگ‌ ترین مداد جهان!ایده های جالب برای استفاده خلاقانه از مداد رنگی ها

ارسال پاسخ